Egyházközségi hozzájárulás

Egyházközségi hozzájárulás – Egyházi adó

Egyházunk előírása szerint minden önálló jövedelemmel rendelkező katolikus kereszténynek feladata egyházát -és elsősorban a lakcím szerinti helyi egyházat, egyházközségét, amelynek területén él- anyagi hozzájárulásával is támogatni, működését, temploma fenntartását támogatni.

1. évi rendelkezése szerint:
  • a keresőknek személyenként 10.000 Ft
  • a nyugdíjasoknak személyenként 5.000 Ft

az egyházközségi hozzájárulás minimális mértéke.

Az úgynevezett egyházközségi hozzájárulást (“egyházi adó”) minden katolikusnak arra a plébániára kell befizetnie, amelynek területén lakik (állandó, vagy ideiglenes lakcíme van) CIC 518. kánon.

Tehát a plébániához való tartozás nem tetszőleges, hanem a lakóhely szerint automatikus. Szentmisére és más liturgikus cseleményekre, hitoktatásra, közösségbe a hívők szabad választásuk szerint járhatnak bármely katolikus templomba, plébániára. Ezeken a helyeken adományokat is tehetnek, ez azonban nem tévesztendő össze az úgynevezett “egyházi adóval”.

Az egyházi adó beszedésének változtatása szükségessé vált, a korábbi utcaapostoli/önkéntes segítői rendszer elavulása miatt.

A 2021. évtől megállapított egyházi hozzájárulás befizethető, személyesen templomunk sekrestyéjében szertartások előtt és után, vagy a plébánián hivatali időben.

Átutalással is történhet a befizetés az Üllői Katolikus Egyházközség számlájára.

Számlaszámunk: OTP 11784009-22238928

Átutalás esetén kérjük feltüntetni a befizető nevét, lakcímét és az EGYHÁZI ADÓ-megjegyzést.

Szeretettel köszönjük a kedves hívek támogatását, amellyel az Üllő Római Katolikus Egyházközségünket segítik!

Isten fizesse meg minden adományukat és az egyházért tett fáradozásaikat!

Katolikus köszöntéssel:

Virág József plébános