Közösségeink

Üllőn a Katolikus Egyházközségben igen sokszínű a közösségi élet, minden korosztály találhat magának alkalmat arra, hogy ne csak egyénileg, hanem közösségi szinten is megélje hitét. Közösségi alkalmainkra minden érdeklődőt szívesen látunk.

Érdeklődni: Virágh József plébános atyánál (tel: 06-30-503-7575; j.blueman@gmail.com), akolitusainknál (Kovács Sándor, Mészáros Olivér, Gali János) személyesen a szentmisék előtt és után, illetve a mezeizso05@gmail.com email-címen lehet.

Gyors linkek a csoportokhoz (vagy görgessen lejjeb):

„Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” Mt 18, 20

Család és Ifi közösség

Minden hónap harmadik vasárnapján délután 4 órától felső tagozatos gyerekeknek, illetve külön a családoknak szervezünk közösségi összejövetelt. Beszélgetéssel, érdekes témákkal, finom süteményekkel várunk mindenkit, aki a családi életet értéknek tartja!

Szentségimádás

A hónap utolsó csütörtök estéjén 19.00-19.45-ig szentségimádást tartunk, amely nagyszerű lehetőség elmélkedésre, elcsendesülésre!

Keresztelő Szent János Kórus

A Keresztelő Szent János Schola 2011 óta működik jelenlegi formájában. Zenekedvelő tagjai az Isten dicsőségére igyekeznek rendszeresen szolgálni a Szentmiséken vagy az egyházi programokon. De kórustalálkozók és vendégszereplések is tarkítják programjainkat.

A próbákat péntek esténként 18:30-20:00 között tartjuk, ahova minden korosztályból, minden hangfajból és akár zenei előismeret nélkül is szeretettel várjuk a lelkes új vagy visszatérő tagokat.

A kórus nevében Rauscherné Horváth Gyöngy karvezető

Szent Rita imacsoport

Az imaórák minden hónap első szombatján 18:00-kor kezdődnek, helyszíne a templom, időtartalma 1 óra.

Alkalmainkon az imakérések után zsolozsmát és rózsafüzért imádkozunk, a fennmaradt rövid időben Szent Rita rózsakoszorúját mondjuk el, esetleg aktuális témákról beszélgetünk. Szent Rita közbenjárását kérjük imaszándékainkért, amelyek sok esetben meghallgatásra találnak. Ezekről szólnak tanúságtételeink.

Csoportunk folyamatosan fejlődik, mostani céljaink mások és egymás kereszthordozásában való részvétel az imádság kegyelmével és erejével.

A havi találkozásokon kívül több eseményt is szervezünk. Úgymint: Szent Rita Nagykilenced – 15 héten át imádkozunk együtt; részt veszünk a Budapesten tartandó Szent Rita búcsún, nyáron egynapos kirándulás, gyalogos zarándoklat Nagyboldogasszony ünnepén, zarándoklat Kisboldogasszony ünnepén, zarándoklat Üllőn Szent Kereszt ünnepén, decemberben „Szállást keres a Szent Család” ájtatosság.

Minden hónap első vasárnapján virrasztást tartunk 03:00-04:00ig, helyszíne a templom.

Szívesen várunk mindenkit, akik szívesen imádkoznak csoportosan mások és saját kéréseinek meghallgatásáért.

Üllői Karitász Csoport

Az Üllői Karitász Csoport már 10 éve az egyházmegye támogatásából, adományokból, de elsősroban elkötelezett szeretetéből nyújt segítséget minden rászoruló ember számára, függetlenül vallásától, hitétől, származásától. Teszi ezt élelmiszer csomagok, vetőmag, pelenka csomagok, táboroztatás, esetenként személyre szabott formában.

Filmklub

Minden hónap második szombatján 18:30 órátol filmklubot szervezünk a plébánián, melyben keresztény filmeket tekintünk meg.

Katekumenátus

Várjuk azokat, akik keresztelkedni, vagy akár majd bérmálkozni szeretnének, vagy csak a hitünkkel szeretnének jobban megismerkedni minden hónap utolsó hétfőjén 18:30 órátol a plébánián.